Dziś gościmy w naszej parafii przedstawicieli fundacji Tulliano, która zajmuje się rozpowszechnianiem modlitwy różańcowej oraz rozdawaniem różańców zrobionych przez wolontariuszy i więźniów. Do każdego różańca został dołączony breloczek z imieniem i nazwiskiem kapelana poległego w Katyniu z prośbą o modlitwę za niego. Ofiary przy tej okazji zbierane są przeznaczone na materiały niezbędne do produkcji różańców.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – błogosławieństwo indywidualne dzieci po Mszy świętej o godzinie 11.00.

Dziś po Mszy świętej o godzinie 15.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.
Dziś o godzinie 19.30 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.

Jutro drugi dzień Zielonych Świątek. Obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze święte sprawowane jak w każdy dzień powszedni.

Trwają nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie o godzinie 18.00.

W sobotę 11. dzień miesiąca – w naszej parafii – sanktuarium chorych – o godzinie 11.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji chorych i cierpiących. Wieczorem tego dnia o godzinie 19.30 zapraszamy również na nabożeństwo lourdzkie, połączone z modlitwą o uzdrowienie i z procesją ze świecami.

Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy.

Za tydzień po Mszy świętej o godzinie 15.00 zapraszamy na konferencję Zostań Apostołem Pokoju.

W czwartek, 9 czerwca o godzinie 19.30 spotkanie dla rodziców ministrantów w sprawie wakacyjnego wyjazdu do Pragi czeskiej.

Jest jeszcze jedno miejsce na trzydniową pielgrzymkę do Częstochowy, Oświęcimia, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa w dniach 17 – 19 czerwca. Koszt 450 zł. Wpłata przy zapisie.

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Turcji śladami św. apostołów Pawła i Jana. Termin wyjazdu 17 – 28 października. W programie m.in. Stambuł, Ankara, Kapadocja, Pergamon. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski. Koszt pielgrzymki: 2360 zł plus 1160 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej albo przez stronę internetową www.marianum.pl. Program pielgrzymki można pobrać w zakrystii.

Za tydzień druga niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na remont naszego kościoła. Od drugiej niedzieli maja złożono kwotę 4340 zł (puszka z drugiej niedzieli maja: 3232 zł, konto bankowe: 450 zł, wpłaty w gotówce: 1530 zł). Bóg zapłać za szczodrość serc.

Zachęcamy do czytania tygodników Idziemy i Gościa Niedzielnego, które są wyłożone pod chórem.

Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!