Z wielką radością informujemy, że wczoraj dwaj nasi parafianie, diakon Przemysław Winniak oraz diakon Michał Zalewski, zostali wyświęceni na kapłanów. Dzisiaj o godzinie 12.30 ks. Przemysław Winniak będzie sprawował Mszę świętą prymicyjną. Po jej zakończeniu udzieli błogosławieństwa papieskiego. W przyszłą niedzielę o godzinie 12.30 Mszę świętą prymicyjną odprawi ks. Michał Zalewski i także udzieli błogosławieństwa papieskiego. W imieniu księży prymicjantów zapraszamy wszystkich parafian na te uroczystości.

Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 19.30 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Temat przewodni: „Przyjdź Duchu Święty”.

Jutro swoje imieniny obchodzi s. Urszula, nasza zakrystianka i florystka. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.

Codziennie o godzinie 18.00 zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwo majowe. Dodatkowo po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo majowe odprawiamy przy kapliczkach znajdujących się na terenie naszej parafii. We wtorek, 30 maja – przed kapliczką przy ul. Wileńskiej 43, w środę, 31 maja – przed kapliczką przy ul. 11 Listopada 26. Już dziś dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę podczas nabożeństwa majowego w kościele i przy kapliczkach.

Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie o godzinie 18.00.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjnie w pierwszy czwartek zapraszamy na Mszę świętą hospicyjną o godzinie 17.00. W pierwszy piątek dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 17.00. Pół godziny przed Eucharystią możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej „Z Maryją do Jezusa. Droga przemiany serca i duszy”. Początek o godzinie 14.30.

W sobotę, 3 czerwca w naszej parafii podczas Mszy świętej o godzinie 11.00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 127 w Warszawie.

Za tydzień po Mszy świętej o godzinie 15.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Przypominamy, że za tydzień kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

W zakrystii lub kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na trzecią niedzielę miesiąca na Mszę świętą o godzinie 12.30 tych małżonków, którzy brali ślub w czerwcu.

Prosimy osoby, które zapisały się na pielgrzymkę na Dolny Śląsk w dniach 16 – 18 czerwca, o wpłacenie w terminie do 30 maja kwoty 580 zł.

Przypominamy, że w sobotę, 3 czerwca, o godzinie 6.00 wyjazd na Jasną Górę. Autokar będzie podstawiony przy ulicy Równej. Zostały jeszcze trzy wolne miejsca. Koszt: 100 zł.

W dniach 1 – 8 października 2023 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Włoch. W programie miedzy innymi: Neapol, Pompeje, Pietrelcina, Monte Sant’Angelo, San Giovanni Rotondo, Manopello, Loreto, Asyż, Cascia, Roccaporena, Rzym. Koszt: 1790 zł plus 780 euro. Dodatkowo 90 zł za dojazd autokarem na lotnisko w Radomiu i powrót z Radomia do Warszawy. Program jest wywieszony na tablicy pod chórem. Zapisy do 30 maja. Przy zapisie należy uiścić zaliczkę 1000 zł.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, magnesy z wizerunkiem naszego kościoła, które mogą być prezentem dla kogoś bliskiego, ciasteczka św. Bernadetty i miody. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

Za tydzień zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli oraz pełni darów Ducha świętego !!!