Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, taca jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego.

Codziennie o godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe. Dodatkowo po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo majowe odprawiamy przy kapliczkach znajdujących się na terenie naszej parafii. We wtorek, 14 maja – kapliczka przy ul. Środkowej 14, a w czwartek, 16 maja – kapliczka przy ul. Grodzieńska 44.

W czwartek, 16 maja, przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Metropolii Warszawskiej.

Również 16 maja zapraszamy na kolejny „Wieczór tylko dla kobiet”. Konferencję o Piśmie Świętym wygłosi ks. Krzysztof Jędrzejewski proboszcz naszej parafii., oraz. 17 maja na kolejne spotkanie dla osób 60+. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30, następnie spotkanie w kawiarence.

Wyjątkowo w sobotę, po Mszy św. o godz. 19.30, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Będzie to wigilia Zesłana Ducha Świętego w planie nieszpory oraz konferencja.

W zakrystii lub w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia małżeństw, które ślubowały w miesiącu maju. Za zgłoszonych małżonków będziemy się modlić za tydzień na Mszy św. o godzinie 12.30. Podczas Eucharystii będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Zakończyły się prace związane z malowaniem naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i życzliwość. Oprócz malowania udało się nam wymienić instalację elektryczną wewnątrz murów. Jesienią mamy w planach odnowienie figury Matki Bożej z Lourdes znajdującą się w ołtarzu głównym.

Za pomoc serdecznie dziękujemy siostrom, paniom, które w piątek posprzątały kościół (niektóre z nich były na wszystkich sprzątaniach), p. Ludmile, rycerzom Jana Pawła II oraz wszystkim za modlitwę i cierpliwość. Bóg zapłać.

Zapraszamy na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca na Jasnej Górą. Wyjazd 1. czerwca o godzinie 6.00. Autokar będzie podstawiony przy ulicy Równej. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Koszt 100 zł. Chętnych zapraszamy.

W zakrystii zbieramy kwiaty do sypania podczas procesji Bożego Ciała.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć wodę z Lourdes, różaniec, rozważania różańcowe, miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, ciasteczka św. Bernadetty i miody.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem.

Dziś druga niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na dalsze remonty naszej świątyni. Bóg zapłać za hojność Waszych serc.

W tym tygodniu w naszym kościele odbył się pogrzeb: śp. Jerzego Dżygało lat 93. Pożegnaliśmy także Elżbietę Dziubak lat 69 oraz Halinę Cieszkowską lat 103. Pogrzeb p. Haliny odbędzie się w poniedziałek na Powązkach o godz. 12.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli!!!