Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, Jest ona Świętem Patronalnym Sióstr Uczennic Krzyża. Dziękujemy Siostrom za ich posługę w naszej parafii i życzymy, aby wzrastały w łasce u Boga i u ludzi.

Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 18.00. Dodatkowo jutro po Mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe zostanie odprawione przed kapliczkami przy ul. Wileńska 47. Dziękujemy za wspólną modlitwę podczas nabożeństw majowych w kościele i przy kapliczkach.

Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie o godz. 18.00

We wtorek przypada Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzymy wierności Panu Bogu. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Eucharystię o godz. 18.30.

W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Nie będzie Mszy św. o godz. 12. 30. Procesja przejdzie ulicami: Równą, Szwedzką, Kowieńską, Kowelską, Strzelecką, Środkową, Stalową, Czynszową, Wileńską i Szwedzką do kościoła. Pierwszy ołtarz przy SP nr 127 – przygotowują Rycerze Jana Pawła II, drugi – Wspólnoty Neokatechumenalne (róg ul. Kowelskiej/Strzeleckiej), trzeci – mieszkańcy ul. Środkowej 8, i czwarty – mieszkańcy ul. Wileńskiej 18. Bardzo prosimy o udekorowanie swoich okien obrazami, flagami, w ten sposób wyrazimy cześć i miłość do Jezusa Chrystusa, który będzie nawiedzał nasze ulice i domy. Zapraszamy na Uroczystość wszystkie grupy modlitewne, ministrantów, dzieci komunijne i rocznicowe, wspólnoty różańcowe, Rycerzy Jana Pawła II i wszystkich parafian. Przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej odbywać się będą procesje dookoła kościoła.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek z racji na przypadającej Uroczystość Bożego Ciała, Msza św. hospicyjna zostanie odprawiona w przyszły czwartek 10 czerwca. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Mszę pierwszopiątkową o godz. 17.00. Pół godziny przed Eucharystią możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi. W sobotę 5 czerwca zapraszamy na kolejny dzień „Modlitwa Miłości”z Maryją do Jezusa – droga przemiany serca i duszy. Początek o godz. 14.30.

W piątek gościć będziemy ks. Edwarda Vasylenko z Ukrainy, który 15 maja br. otrzymał święcenia kapłańskie. Ks. Edward przewodniczyć będzie Mszy św. o godz. 18. 30 i udzieli wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa..

W najbliższą sobotę 5 czerwca w kościele MB Miłosierdzia na Stegnach trzech naszych diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 15. 00 spotkanie Kół Żywego Różańca.

Informujemy, że od miesiąca czerwca Msze św. w naszym kościele w niedziele będą sprawowane o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 15.00, 18.30. Nie będzie Mszy św. dodatkowych. Spowiedź sakramentalna jest możliwa podczas każdej Mszy Świętej.

Organizujemy pielgrzymkę 26 – 27 czerwca: Białystok, Hajnówka, Kodeń, Grabarka, Drohiczyn. Koszt: 290 zł. Kwota obejmuje transport, wyżywienie, nocleg, ubezpieczenie. Zapisy do 30 maja. Przy zapisie należy wpłacić kwotę, podać PESEL, adres zamieszkania i numer telefonu. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski.

Biuro podróży „Pan jest moim schronieniem’ organizuje w dniach 06.07 – 13.07. 2021 r, wyjazd do Mediugorie. Koszt pielgrzymki 650 zł + 220 euro. Program pielgrzymki i kontakt jest do nabycia w zakrystii. Przewodnikiem duchowym na pielgrzymce będzie ks. Krzysztof Stąpor, kapelan Hospicjum Domowego Księży Marianów.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Parafianom i gościom życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli.