OD SOBOTY 27 MARCA OBOWIĄZUJĄ NOWE PRZEPISY ZWIĄZANE Z PANDEMIĄ. W KOŚCIELE JESTEŚMY ZOBOWIĄZANI DO ZACHOWANIA DYSTANSU 1,5 DO 2 METRÓW ZASŁANIANIA NOSA I UST, DEZYNFEKCJI RĄK. LICZYMY NA DYSCYPLINĘ PARAFIAN I STOSOWANIE SIĘ DO REGUŁ.

Przed nami najważniejsze dni w Roku Liturgicznym: Wielki Tydzień i Triduum Paschalne. Zachęcamy wszystkich do modlitwy i wyciszenia się na ten święty czas, a zwłaszcza od Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek do Wigilii Paschalnej.

Z racji tego, że przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca w Triduum Paschalnym, to Msza św. hospicyjna o godz. 17.00. będzie odprawiona 8 kwietnia. Do chorych z NS udamy się przed świętami, kapłan będzie dzwonił i umawiał się osobiście.

Wszystkich, którzy jeszcze nie przystąpili do spowiedzi, zachęcamy, by uczynili to przed Triduum Paschalnym. Spowiedź będzie możliwa w poniedziałek, wtorek i środę przed każdą Mszą św.

W środę i czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Krzyża św., ponieważ będzie przygotowanie dekoracji tzw. ciemnicy
Triduum Paschalne rozpoczyna się Mszą św. Wieczerzy Pańskiej.

Liturgię w Wielki Czwartek rozpoczniemy o godz. 18.30. Wielki Czwartek jest dniem ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji. Adoracja trwać będzie do godz. 22.00.

Wielki Piątek jest dniem Męki Pańskiej. Nabożeństwo o godz. 18.30. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23.00.

W Wielki Piątek o godz. 15.00 rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Bożego Miłosierdzia połączona z Drogą Krzyżową. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Paschalnej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, /przynosimy świece/ rozpocznie się o godz. 20.00.

W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę zapraszamy na Jutrznie i Godzinę czytań (modlitwa brewiarzowa) o godz. 7. 30.

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 8.00 – 17.00 na zewnątrz przed kościołem.

Spowiedź w Wielki Czwartek i Piątek od godz. 8. 30 do 10. 00 i od 16. 00 do 18. 00. W Wielką Sobotę od 8. 30 do 17. 30.Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej.

W Niedzielę Wielkanocną od godz.5.30 adoracja Pana Jezusa. O godz. 6. 00 procesja rezurekcyjna wokół kościoła z zachowaniem odpowiednich odległości. Nie będzie Mszy św. o godz. 7. 30. Następnie Msze św. będą sprawowane o 8.30; 9.30; 11.00; 12.30; 15.00; 16.00; 17.00; 18.30

Kancelaria parafialna będzie czynna do Wielkiej Środy włącznie.

W naszym kiosku parafialnym można nabyć świece Caritas i stroiki na stół wielkanocny. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na dalszy remont kościoła.

W najnowszym numerze Idziemy można przeczytać następujące artykuły: Cierpienie Boga i Człowieka, Jonasz- kryzys poczucia miłosierdzia, Misteria bez końca, Jak przeżyć Wielki Tydzień.

Parafianom i gościom życzymy głębokich przeżyć Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego.