Dzisiejsza uroczystość Trójcy Przenajświętszej jest świętem patronalnym Sióstr Uczennic Krzyża. Dziękujemy Siostrom za obecność i posługę w naszej parafii oraz życzymy dalszej radosnej i owocnej współpracy z łaską powołania.

Dzieci, które wczoraj pierwszy raz przystąpiły do Komunii św. zapraszamy na codzienną Eucharystię o godzinie 18.30.

Dziś obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim Mamom życzymy dużo radości ze swoich dzieci, a zmarłym, niech Bóg da radość życia wiecznego.

Codziennie o godzinie 18.00 zapraszamy do kościoła na nabożeństwo majowe. Dodatkowo po wieczornych Mszach św. nabożeństwo majowe odprawiamy przy kapliczkach: w poniedziałek przy ul. 11. Listopada 26; w środę przy ul. Wileńskiej 47; w piątek przy ul Szwedzkiej 15.

W najbliższy wtorek ks. Proboszcz obchodzi 30-lecie kapłaństwa. Wieczorem o 18.30 odprawi Mszę św. dziękczynną, na którą serdecznie zaprasza.

W czwartek, 30 maja obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze święte będą sprawowane o 7.30, 9.30, 11.00, 15.00 i 18.30. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Procesja przejdzie następującymi ulicami: Równą, Szwedzką, Kowieńską, Kowelską, Strzelecką, Środkową, Stalową, Czynszową, Wileńską i Szwedzką do kościoła. Pierwszy ołtarz przy ul. Kowieńskiej 11/17 przygotują Rycerze św. Jana Pawła II, drugi (róg ul. Kowelskiej i Środkowej) – przygotuje wspólnota neokatechumenalna, trzeci (ul Środkowa 8) – przygotują mieszkańcy tegoż bloku, czwarty (ul. Wileńskiej 18) – przygotują mieszkańcy Wileńskiej 18. Bardzo prosimy o udekorowanie swoich okien obrazami i flagami, aby w ten sposób podkreślić obchodzoną uroczystość. Przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej odbywać się będą procesje dookoła naszej świątyni.

W najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

Od 1. czerwca rozpoczniemy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie na godz. 18.00.

W sobotę zapraszamy wspólnotę pierwszosobotnią na kolejny dzień „Modlitwa miłości z Maryją do Jezusa – droga przemiany serca i duszy”. Po Mszy św. o godz. 8.00 i godzinakach ku czci Niepokalanego Poczęcia N.M.P. wspólnota poprowadzi modlitwę różańcową i modlitwy w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

Przypominamy, że w sobotę, 1 czerwca, o godzinie 6.00 wyjazd na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca na Jasną Górę. Autokar będzie podstawiony przy ulicy Równej.

Za tydzień po Mszy świętej o godzinie 15.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć wodę z Lourdes, różaniec, rozważania różańcowe, miesięcznik Oremus, dewocjonalia, ciasteczka św. Bernadetty i miody.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem

W tym tygodniu w naszym kościele odbył się pogrzeb: śp. Stanisława Ratus lat 87. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli!