Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w niedziele o godzinie 17.45 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; w piątki o godzinie 17.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci, o godzinie 17.45 – Droga Krzyżowa dla dorosłych.

W Wielkim Poście zachęcamy do podjęcia praktyk pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny. Ofiary przeznaczone na pomoc dla najuboższych rodzin z naszej parafii można składać do puszki pod chórem, produkty spożywcze i chemiczne – do kosza wystawionego przy obrazie „Jezu, ufam Tobie”.

W każdy czwartkowy wieczór Wielkiego Postu w godzinach 20.00-22.00 odbywają się tzw. spacery uzdrowienia. Kapłan spaceruje wokół świątyni i służy pomocą sakramentalną potrzebującym osobom. W tym czasie grupa wiernych adoruje Najświętszy Sakrament i modli się w ich intencji.

Zachęcamy także do zaangażowania się w adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Krzyża Świętego. W ubiegłym roku wiele osób w Wielkim Poście podjęło zobowiązanie do trzydziestominutowej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem raz w tygodniu o stałej porze.

Dziś o godzinie 19.30 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.

Dzisiaj rozpoczyna się III Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. W związku z tym zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwach eucharystycznych i konferencjach, których tematem przewodnim jest „Troska o życie od poczęcia wychowaniem do pokoju,” prowadzonych przez parafialną Wspólnotę Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego PRO VITA. Szczegóły na plakacie wywieszonym na drzwiach kościoła.

W tym roku uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, jest obchodzona w poniedziałek, 20 marca. Msze święte będą sprawowane jak w dzień powszedni.

W sobotę, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte będą sprawowane o godzinie 7.00, 8.00, 11.00 i 18.30.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na sesję dla mamy z córką, która odbędzie się w sobotę, 25 marca. Spotkanie poprowadzą siostry Uczennice Krzyża oraz pani pedagog Sylwia Wytykowska wraz ze swoją córką. Szczegóły na plakacie lub u siostry Emmanueli.

Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn do czytania Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową. Prosimy o wpisywanie się na listę, która znajduje się w zakrystii.

Do zakrystii można przynosić kwiaty do sypania podczas procesji rezurekcyjnej.

Przypominamy o możliwości przekazania 1,5% podatku dla Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich przy Zgromadzeniu Księży Marianów. Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć miesięcznik OREMUS, świece wielkanocne, dewocjonalia, magnesy z wizerunkiem naszej świątyni, które mogą być prezentem dla kogoś bliskiego, ciasteczka św. Bernadetty i miody. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

Biuro Pielgrzymkowe Księży Marianów serdecznie zaprasza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 16-23 maja. W programie m.in. Betlejem, Jerozolima, Nazaret, Góra Tabor i Morze Martwe. Szczegóły na stronie internetowej www.marianum.pl oraz w siedzibie biura Marianum Travel (ul. św. Bonifacego 9, Warszawa – Stegny).

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

W tym tygodniu w naszym kościele odbył się pogrzeb śp. Stanisławy Zawadzkiej, lat 80.

We wtorek, 21 marca o godzinie 12.00 odbędzie się pogrzeb śp. Piotra Chojnackiego, Rycerza Jana Pawła II. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli!!!