8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z racji na niedzielę wielkanocną została ona przeniesiona na poniedziałek.
8 maja to także dzień urodzin i imienin naszego księdza proboszcza. Otoczmy go dzisiaj szczególnie naszą modlitwą.

Dziś po Mszy świętej o godzinie 15.00 konferencja Zostań Apostołem Pokoju. Serdecznie zapraszamy.

Codziennie o godzinie 18.00 zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwo majowe. Dodatkowo po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo majowe odprawiamy przy kapliczkach znajdujących się na terenie naszej parafii. Jutro zostanie odprawione przed kapliczką przy ul. Białostockiej 7, zaś w piątek, 13 maja – przed kapliczką przy ul. Równej 4.

We wtorek, 10 maja o godzinie 19.30 w sali na drugim piętrze odbędzie się pierwsze spotkanie małżeństw, które chciałyby poznać bliżej Ruch Equipes Notre – Dame (END). Serdecznie zapraszamy.

W środę 11. dzień miesiąca – w naszej parafii – sanktuarium chorych – o godzinie 11.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji chorych i cierpiących. Wieczorem tego dnia o godzinie 19.30 zapraszamy również na nabożeństwo lourdzkie, połączone z modlitwą o uzdrowienie i z procesją ze świecami.

Siostry Uczennice Krzyża serdecznie zapraszają na spotkanie w ramach Akademii Życia Chrześcijańskiego, które odbędzie się w czwartek, 12 maja o godzinie 19.30 w sali w podziemiach kościoła. Temat: Jak rzetelnie pracować? Poprowadzi je ojciec Marcin Rutecki, dominikanin, i siostra Emmanuela Sikorska.

W sobotę, 14 maja podczas Mszy świętej o godzinie 10.00 odbędzie się uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 127.

W sobotę, 14 maja organizujemy w naszej parafii festyn rodzinny. Rozpoczęcie o godzinie 14.00. Będzie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Chcemy spotkać się również przy stole. W związku z tym prosimy, żeby pomyśleć o przygotowaniu domowych wypieków. Ciasto można przynosić już w piątek do kancelarii lub zakrystii.

W sobotę, 14 maja w Warszawie jest obchodzona uroczystość Matki Bożej Łaskawej, Patronki stolicy.

W sobotę 14.05 o godz. 16. 00 nasz parafianin kl. Przemysław Winniak zostanie wyświęcony na diakona. Uroczystość święceń odbędzie się w kościele seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu. W przyszłą niedzielę ks. diakon będzie głosić Słowo Boże w naszym kościele o godz. 7. 30, 9. 30, 15. 00 i 18. 30. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Za tydzień po Mszy świętej o godzinie 19.30 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia

Zostały jeszcze dwa wolne miejsca na pielgrzymkę w dniach 17 – 19 czerwca do Częstochowy, Oświęcimia, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa (Sanktuarium Miłosierdzia Bożego). Koszt: 450 zł. Pieniądze prosimy wpłacić do 27 maja. Cena obejmuje noclegi, wyżywienie, bilety wstępu oraz ubezpieczenie.
W niedzielę, 22 maja w Górze Kalwarii na Mariankach odbędzie się uroczystość ku czci świętego ojca Stanisława Papczyńskiego. Nasza parafia organizuje wyjazd, którego koszt wynosi 35 zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.

Dziś druga niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na dalszy remont naszej świątyni. W piątek właśnie rozpoczęliśmy prace nad nowym pokryciem dachu naszego kościoła. Przewidywany koszt tego przedsięwzięcia to 50000 złotych.

W tym tygodniu w naszym kościele odbył się pogrzeb śp. Marka Laskusa, lat sześćdziesiąt siedem. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie …

Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia