W środę, 18 stycznia został zaprezentowany, przy współpracy m. in. Ośrodka Hospicjum Domowe Księży Marianów oraz Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki z Wilna, mural przy ul. Tykocińskiej 26. Dziś przed naszym kościołem odbywa się zbiórka na rzecz obu hospicjów. Również dzisiaj zapraszamy o godzinie 17.00 na charytatywny koncert kolęd w wykonaniu chóru Cantus Cordis z Wołomina.

Dziś obchodzimy ustanowioną przez papieża Franciszka Niedzielę Słowa Bożego. Z tej okazji zachęcamy do czytania Pisma Świętego w rodzinach.

Dzisiaj również po Mszy świętej o godzinie 11.00 zapraszamy na jasełka przygotowane przez ministrantów, a po Mszy świętej o godzinie 18.30 – na Wieczór Uwielbienia pod hasłem „Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości”.

W piątek 27.01 przypada liturgiczne wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, odnowiciela Zgromadzenia Księży Marianów i założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii. Do czwartku po Mszy świętej wieczornej trwamy na nowennie za jego przyczyną.

Już dziś pragniemy poinformować o zbliżających się uroczystościach odpustowych w naszej parafii 11 lutego. Pomoże nam w tym Nowenna ku czci Matki Bożej z Lourdes, którą będziemy odprawiać od drugiego do dziesiątego dnia lutego o godzinie 18.00. Intencje można składać do skarbony pod chórem lub przesyłać pocztą elektroniczną na adres: praga@marianie.pl

Przypominamy, że Rycerze Jana Pawła II koordynują akcję „Paczuszka dla maluszka” – pomoc dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach. Z choinki można wziąć papierową bombkę i przynieść do kancelarii parafialnej lub zakrystii artykuły higieniczne oraz ubranka dla noworodków i dzieci do lat trzech. Paczki można składać do końca stycznia.

Komendant Policji Dzielnicy Praga Północ informuje, że mimo licznych apeli oraz szeroko zakrojonych akcji profilaktyczno – edukacyjnych policja każdego dnia odnotowuje przypadki oszustw wyłudzenia pieniędzy, dokonywanych na tzw. legendę, m.in.: „na wnuczka”, „na policjanta”, „na wypadek” czy „na pracownika banku”. Ofiarami tych przestępstw padają nie tylko seniorzy, ale także osoby w średnim wieku. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny czy policjantów. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Oszuści „na wnuczka” i „na policjanta” wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Sprawcy w taki sposób prowadzą rozmowę ze swymi ofiarami, aby wywołać u nich zdenerwowanie i uśpić ich czujność. Taka manipulacja sprawia, że część z tych osób wierzy w historie opowiadane przez oszustów i przekazuje im swoje oszczędności.

W tym tygodniu w naszym kościele odbyły się dwa pogrzeby: śp. Mirosława Zegadłowicza, lat 79, oraz śp. Ireny Michalak, lat 84. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli!!!