Dziś pierwsza niedziela miesiąca błogosławieństwo indywidualne dzieci po Mszy św. o godz. 11.00.

Przypominamy, że w związku z pandemią dodatkowe Msze św. w naszym kościele w niedziele są odprawiane o godz. 8.30, 16.00 i 17.00. Spowiedź sakramentalna jest możliwa podczas każdej Mszy świętej. Prosimy o zachowywanie odpowiedniego odstępu i zakrywanie ust i nosa.

Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.

Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Droga Krzyżowa, dla dzieci o godz. 17. 00, dla dorosłych – o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

Wielki Post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Ofiary przeznaczone na pomoc dla najuboższych rodzin z naszej parafii można składać przez cały Wielki Post do puszki pod chórem. Przy obrazie Jezu Ufam Tobie jest wystawiony kosz, do którego można przynosić produkty spożywcze i chemiczne.

W czwartek 11 dzień miesiąca w naszej parafii – Sanktuarium Chorych o godz. 11.00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących. Wieczorem tego dnia o godz. 19.30 zapraszamy również na nabożeństwo lourdzkie, połączone z modlitwą o uzdrowienie i z procesją ze świecami.

We wszystkie czwartki Wielkiego Postu odbywają się w naszej parafii spacery uzdrowienia w godz. 20.00-23.00. Kapłan spaceruje wokół kościoła. Jest możliwość spowiedzi i rozmowy. Zachęćmy siebie i innych do przyjścia, szczególnie tych, którzy są daleko od wspólnoty kościoła. W kaplicy Krzyża św. w tym czasie jest możliwość adoracji NS.

Do kościoła i kaplicy zostały zakupione bezdotykowe kropielnice. Kropielnica podaję wodę na rękę lub na palce po zbliżeniu dłoni do podajnika.

Do zakrystii można przynosić kwiaty do sypania podczas procesji rezurekcyjnej.

Zapraszamy chętnych mężczyzn do czytania Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową. W zakrystii znajduje się lista. Prosimy o zapisywanie się.

W ramach cyklu „Dzień dla rodziny” Siostry Uczennice Krzyża zapraszają na sesję dla mam z córkami. Spotkanie odbędzie się w sobotę 13 marca. Szczegóły u s. Emmanueli i w zakrystii.

W naszym kiosku parafialnym można nabyć świece Caritas oraz kartki wielkanocne.

W najnowszym numerze „Idziemy” można przeczytać następujące artykuły: “Dajmy coś z siebie – tegoroczna jałmużna wielkopostna ma na celu szczególnie wspieranie osób starszych”, “Nie chodzi tylko o pieniądze wyjaśnia dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki” oraz “Misje za progiem”, “Ewangelizacja zaczyna się od słuchania”, “Jak Węgry wspierają rodziny”, “Irak oczekuje Franciszka”.

Z okazji jutrzejszego święta, Dnia Kobiet składamy wszystkim Parafiankom najlepsze życzenia – obfitości Bożego błogosławieństwa, właściwego rozumienia i przeżywania tego pięknego daru od Boga, jakim jest bycie Kobietą.

Za tydzień II niedziela miesiąca, zbiórka do puszek na remont naszego kościoła. Od ostatniej II niedzieli miesiąca lutego złożono kwotę : 7. 124 zł. (puszka z II niedzieli lutego: 3.724 zł.; konto bankowe: 1. 600 zł.; wpłaty w gotówce: 1.800). Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za szczodrość. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.