Jutro w poniedziałek 21.03 zapraszamy na Koncert Pasyjny – „Ogrodzie Oliwny” w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego. Koncert odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.30.

We wtorek o godz. 19. 30 w naszym kościele zostanie wyświetlony film pt. „FATIMA”. Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o wydarzeniach fatimskich, które dały siłę milionom chrześcijan. Przed seansem będzie zbierana ofiara na pokrycie kosztów związanych projekcją filmu. Ofiara dobrowolna.

W piątek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza św. będą sprawowane o godz. 7. 00, 8. 00, 11. 00, 17. 00 i 18. 30. W tym dniu Ojciec Święty Franciszek, podczas celebracji pokutnej o godz. 17. 00, w Bazylice św. Piotra w Watykanie, poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym samym czasie, tego samego aktu dokona w Fatimie kardynał Konrad Krajewski jako wysłannik Ojca Świętego. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie. W naszej parafii włączymy się w te modlitwę odprawiając Mszę św. w intencji Pokoju na Ukrainie i nawrócenia Rosji. Odmówimy Akt Zawierzenia. Po Eucharystii odprawimy Drogę Krzyżową.

Za tydzień w niedzielę o godz. 19.30 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.

Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Wielki Post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Ofiary przeznaczone na pomoc dla najuboższych rodzin z naszej parafii można składać przez cały Wielki Post do puszki pod chórem

Zachęcamy do zaangażowania się w adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Krzyża Świętego. Wielu podjęło w ubiegłym roku zobowiązanie na Wielki Post, do 30-minutowej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem o stałej porze w ciągu dnia raz w tygodniu.

Nasza parafia organizuje zbiórkę dla Ukrainy można przynosić produkty spożywcze. Dary można składać do kosza przy obrazie Jezusa Miłosiernego lub przynosić do zakrystii lub kancelarii. Ofiary pieniężne można przesyłać również na konto parafialne, które znajduje się na stronie internetowej naszej parafii: PEKAO SA: 04 1240 6074 1111 0000 4992 4811.Tytuł przelewu: Pomoc dla Ukrainy.

Zwracamy z prośbą do rodzin, które chciałyby przyjąć do siebie uchodźców z Ukrainny. Prosimy zgłaszać do zakrystii lub kancelarii parafialnej. W naszym Domu Zakonnym obecnie przebywa jedna rodzina z Ukrainy.


Do zakrystii można przynosić kwiaty do sypania podczas procesji rezurekcyjnej.

W naszym kiosku parafialnym można nabyć świece wielkanocne i kartki świąteczne ręcznie wykonane. Ofiary złożone przy nabyciu kartki są przeznaczone na budowę domu rekolekcyjne Sióstr Uczennic Krzyża w Czmońcu.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.

W tym tygodniu w naszym kościele odbył się pogrzeb: śp. Ireny Słyk lat 81. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia