Dziś w naszej parafii rozpoczęły się czterodniowe rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je ks. Paweł Skonieczny MIC, przełożony domu zakonnego w Skórcu. Nauki rekolekcyjne będą głoszone także jutro, we wtorek i środę podczas Mszy świętych o godzinie 8.00, 11.00 i 18.30. Serdecznie zapraszamy.

Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w niedziele o godzinie 17.45 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; w piątki o godzinie 17.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci, o godzinie 17.45 – Droga Krzyżowa dla dorosłych.

W każdy czwartkowy wieczór Wielkiego Postu w godzinach 20.00-22.00 odbywają się tzw. spacery uzdrowienia. Kapłan spaceruje wokół świątyni i służy pomocą sakramentalną potrzebującym osobom. W tym czasie grupa wiernych adoruje Najświętszy Sakrament i modli się w ich intencji.

W Wielkim Poście zachęcamy do podjęcia praktyk pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny. Ofiary przeznaczone na pomoc dla najuboższych rodzin z naszej parafii można składać do puszki pod chórem, produkty spożywcze i chemiczne – do kosza wystawionego przy obrazie „Jezu, ufam Tobie”.
Zachęcamy także do zaangażowania się w adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Krzyża Świętego. W ubiegłym roku wiele osób w Wielkim Poście podjęło zobowiązanie do trzydziestominutowej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem raz w tygodniu o stałej porze.

Za tydzień po Mszy świętej o godzinie 19.30 zapraszamy na kolejne spotkanie uwielbienia.

W przyszłą niedzielę19.03 przypada liturgiczne wspomnienie św. Józefa. W związku z charakterem liturgicznym Niedzieli Wielkopostnej będziemy świętować św. Józefa dzień później, tj. 20.03. W tym dniu rozpocznie się III Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Do uroczystości Zwiastowania Pańskiego, czyli do 25 marca, codziennie na zakończenie Mszy świętej o godzinie 18.30, a w niedzielę o godzinie 9.30, będziemy wypraszać przez wstawiennictwo Maryi Matki Życia, św. Józefa oraz św. Jana Pawła II łaskę ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Siostry Uczennice Krzyża zapraszają w ramach Akademii Życia Chrześcijańskiego na spotkanie poświęcone sakramentowi Eucharystii, które odbędzie się w czwartek, 16 marca, w salce domu parafialnego. Początek o godzinie 19.30. Gościem specjalnym będzie s. Ewa Godzińska z Ośrodka Katechumenalnego w Łodzi, zajmująca się przygotowaniem osób dorosłych do sakramentów.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na sesję dla mamy z córką, która odbędzie się w sobotę, 25 marca. Spotkanie poprowadzą siostry Uczennice Krzyża oraz pani pedagog Sylwia Wytykowska wraz ze swoją córką. Szczegóły na plakacie lub u siostry Emmanueli.

W zakrystii lub w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na trzecią niedzielę miesiąca, na Mszę świętą o godzinie 12.30, tych małżonków, którzy brali ślub w marcu.

Do zakrystii można przynosić kwiaty do sypania podczas procesji rezurekcyjnej.

Trwa okres składania zeznań podatkowych za ubiegły rok. Przypominamy o możliwości przekazania 1,5% podatku dla Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich przy Zgromadzeniu Księży Marianów. Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć miesięcznik OREMUS, świece wielkanocne, dewocjonalia, magnesy z wizerunkiem naszego kościoła, które mogą być prezentem dla kogoś bliskiego, ciasteczka św. Bernadetty i miody. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Dziś druga niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na dalsze remonty naszej świątyni.

Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli!!!