Dziś pierwsza niedziela miesiąca – błogosławieństwo indywidualne dzieci po Mszy świętej o godzinie 11.00, a po Mszy świętej o godzinie 15.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.

W poniedziałek, 6 marca, nasza świątynia będzie stacją jednego dnia Wielkiego Postu. Już dziś zachęcamy do licznego udziału, aby móc dobrze się przygotować do obchodów największej tajemnicy chrześcijaństwa, jaką jest misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Pańskiego. Kościół będzie otwarty od 6.00 do 21.00. Przez cały dzień okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.
• 7.00 Msza święta
• 8.00 Msza święta
• 8.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 15.00
• 12.00 Wspólna modlitwa Anioł Pański i Różaniec (tajemnice bolesne)
• 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa
• 18.30 Msza święta
• 19.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną
• 20.00 Msza święta zakończona Apelem maryjnym.

W środę, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

W sobotę jedenasty dzień miesiąca. W naszej parafii – sanktuarium chorych – o godzinie 11.00 Msza święta w intencji chorych i cierpiących. Wieczorem o godzinie 19.30 zapraszamy również na nabożeństwo lourdzkie, połączone z modlitwą o uzdrowienie i procesją ze świecami.

W przyszłą niedzielę, czyli 12 marca, rozpoczniemy przygotowujące nas do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego czterodniowe rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Paweł Skonieczny MIC, przełożony domu zakonnego w Skórcu. Program rekolekcji wywieszony jest na zewnątrz kościoła. Już dziś zaplanujmy sobie czas, by móc w nich uczestniczyć.

Za tydzień zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 9.30 wszystkich, którzy przystąpili do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Prosimy przynieść świece. W przyszłą niedzielę zapraszamy także po Mszy świętej o godzinie 15.00 na konferencję Zostań Apostołem Pokoju, a po Mszy świętej o godzinie 19.30 – na Wieczór Uwielbienia.

Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w niedziele o godzinie 17.45 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; w piątki o godzinie 17.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci, o godzinie 17.45 – Droga Krzyżowa dla dorosłych.

W każdy czwartkowy wieczór Wielkiego Postu w godzinach 20.00 – 22.00 odbywają się tzw. spacery uzdrowienia. Kapłan spaceruje wokół świątyni i służy pomocą sakramentalną potrzebującym osobom. W tym czasie grupa wiernych adoruje Najświętszy Sakrament i modli się w ich intencji.

W Wielkim Poście zachęcamy do podjęcia praktyk pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny. Ofiary przeznaczone na pomoc dla najuboższych rodzin z naszej parafii można składać do puszki pod chórem, produkty spożywcze i chemiczne – do kosza wystawionego przy obrazie „Jezu, ufam Tobie”.

Do zakrystii można przynosić kwiaty do sypania podczas procesji rezurekcyjnej.

Trwa okres składania zeznań podatkowych za ubiegły rok. Przypominamy o możliwości przekazania 1,5% podatku dla Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich przy Zgromadzeniu Księży Marianów. Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć miesięcznik OREMUS, świece wielkanocne, dewocjonalia, magnesy z wizerunkiem naszego kościoła, które mogą być prezentem dla kogoś bliskiego, ciasteczka św. Bernadetty i miody. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Za tydzień druga niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na remont naszego kościoła. Od ostatniej drugiej niedzieli lutego złożono kwotę 6333 zł (puszka z drugiej niedzieli lutego: 4733 zł, konto bankowe: 250 zł, wpłaty w gotówce: 1350 zł). Bóg zapłać za szczodrość Waszych serc.

A dziś zbiórka do puszek na dzieło misyjne „Ad Gentes”.

Naszym parafianom oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli!