Przypominamy, że w związku z pandemią dodatkowe Msze św. w naszym kościele w niedziele są odprawiane o godz. 8.30, 16.00 i 17.00. Spowiedź sakramentalna jest możliwa podczas każdej Mszy świętej. Prosimy o zachowywanie odpowiedniego odstępu i zakrywanie ust i nosa.

Nasz kościół MB z Lourdes – Wielkopostnym Kościołem Stacyjnym. Jutro 1 marca odbędzie się w naszej parafii dzień stacyjny. Zapraszamy do skorzystania w tym dniu z nabożeństw. Kościół będzie otwarty od 6.00 do 21.00. Rano Msze Święte wg porządku codziennego, o godz. 8.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do adoracji. Przez cały dzień będzie okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. O godz. 12.00 Anioł Pański i część Różańca – tajemnice bolesne. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa. O godz. 18.30 Msza Święta, 19.30 – Gorzkie Żale z nauką pasyjną. O godz. 20.00 Msza Święta, zakończona Apelem maryjnym. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Droga Krzyżowa, dla dzieci o godz. 17. 00, dla dorosłych – o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

Wielki Post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Ofiary przeznaczone na pomoc dla najuboższych rodzin z naszej parafii można składać przez cały Wielki Post do puszki pod chórem. Przy obrazie Jezu Ufam Tobie jest wystawiony kosz, do którego można przynosić produkty spożywcze i chemiczne.

We wszystkie czwartki Wielkiego Postu odbywają się w naszej parafii spacery uzdrowienia w godz. 20.00-23.00. Kapłan spaceruje wokół kościoła. Możliwość spowiedzi i rozmowy. Zachęćmy siebie i innych do przyjścia, szczególnie tych, którzy są daleko od wspólnoty kościoła. W kaplicy Krzyża św. w tym czasie jest możliwość adoracji NS. 

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne w pierwszy czwartek zapraszamy na Mszę św. hospicyjną o godz. 17.00. Dzieci, Młodzież i dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową. 17.00. Pół godziny przed nabożeństwem możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi. W sobotę 6 marca zapraszamy na kolejny dzień “Modlitwa Miłości” z Maryją do Jezusa – droga przemiany serca i duszy. Początek o godz. 14.30.

Siostry Uczennice Krzyża zapraszają w najbliższą sobotę na spotkanie dla studentek pt. “Sobota z Jezusem”. Szczegóły u s. Niny i w zakrystii.

W ramach cyklu “Dzień dla rodziny” Siostry Uczennice Krzyża zapraszają na sesję dla mam z córkami. Spotkanie odbędzie się w sobotę 13 marca. Szczegóły u s. Emanueli i w zakrystii.

Zapraszamy w czwartki o godz. 16. 30 na spotkania dzieci “Uczniowie Maryi”. Zajęcia mają charakter formacyjny.

Dyrekcja przedszkola nr 171 przy ul. Równej informuje, że w dniach od 2 – 18 marca ruszają zapisy dzieci do przedszkola. Szczegóły na stronie internetowej.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 15. 00 spotkanie Kół Żywego Różańca.

W zakrystii lub w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na III niedzielę miesiąca, na Msze św. o godz. 12.30, tych małżonków, którzy ślubowali w miesiącu marcu.

Tak jak w ubiegłym roku, przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku dla Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich przy Zgromadzeniu Księży Marianów. Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie.

W naszym kiosku parafialnym można nabyć świece Caritas oraz kartki wielkanocne.

W najnowszym numerze Idziemy można przeczytać między innymi: “Człowiek na sprzedaż”, “Mroczny biznes”, “Diabeł krąży”, “Wielkopostne trendy

Dziś zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad gentes. Modlitwą i ofiarami wspieramy polskich misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach.

W tym tygodniu w naszym kościele odbyły się pogrzeb śp. Henryka Słyk lat 82. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Życzymy błogosławionej niedzieli!