Dziś o godzinie 14.30 zapraszamy na nabożeństwo, ku czci Bożego Miłosierdzia.

Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika – głównego patrona Polski, w liturgii przeniesiona została na jutro. Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.00, 8.00 i 18.30.

W najbliższy wtorek o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej. Radnych zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w salce w przyziemiu kościoła.

Od czwartku zapraszamy codziennie do kościoła na godz. 18.00 na nabożeństwa majowe. Dodatkowo nabożeństwa majowe będą sprawowane we wtorki i czwartki, po wieczornej Mszy św., przy uprzednio wybranych kapliczkach na terenie naszej parafii. W najbliższy czwartek, 2 maja – kapliczka przy ul. Wileńskiej 18.

W sobotę 3 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze święte będą sprawowane o godzinie 7.00, 8.00, 11.00 i 18.30.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjnie w pierwszy czwartek zapraszamy na Mszę św. hospicyjną o godz. 17.00. W 1. piątek dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Dwadzieścia minut wcześniej będzie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

W sobotę zapraszamy do modlitwy ekspiacyjnej. Wspólnota Maryjna po Mszy św. o godzinie 8.00 i godzinkach ku czci Niepokalanego Poczęcia N.M.P., poprowadzi modlitwę różańcową i modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi wyrządzone Jej przez ludzi.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna do środy włącznie.

Za tydzień po Mszy świętej o godzinie 12.30 spotkanie Kół Żywego Różańca.

17.maja organizowana jest jednodniowa pielgrzymka do Sanktuariów w Gierzwałdzie, Stoczku Klasztornym i Świętej Lipce. Koszt wyjazdu 200 zł. W cenę wliczono przejazd, ubezpieczenie i obiad. Wyjazd o 5.15, powrót około 21.00. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Opiekunem duchowym pielgrzymki będzie ks. proboszcz.

Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na dzieła charytatywne Caritas w naszej Diecezji.

Przy okazji Święta Bożego Miłosierdzia pragniemy serdecznie podziękować naszej parafialnej Caritas. Jest to zespół Pań, które jako wolontariuszki, pod przewodnictwem p. Aliny Szczepańskiej, pomagają ubogim. Rozdzielają odzież, żywność i pozyskują środki np. przez prowadzenie naszego kiosku parafialnego. Bardzo serdecznie wszystkim Paniom dziękujemy. Bóg zapłać.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć dewocjonalia, wodę z Lourdes, miody, oremus na maj i czerwiec oraz ciasteczka św. Bernadetty.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem.

Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli!!!