Dziś pierwsza niedziela miesiąca błogosławieństwo indywidualne dzieci po Mszy św. o godz. 11.00.

Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.

Przez cały listopad będzie można UZYSKAĆ ODPUST zupełny dla wiernych zmarłych. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz i pomodli się tam w intencji zmarłych. Do zyskania tego odpustu wymagane jest wypełnienie zwyczajnych warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

W czwartek 11 listopada, jak każdego miesiąca, w naszej parafii – Sanktuarium Chorych, o godz. 11.00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących. Wieczorem o godz. 19.30 zapraszamy również na nabożeństwo lourdzkie, połączone z modlitwą o uzdrowienie z procesją ze świecami wokół świątyni.

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości Naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

W przyszłą niedzielę 14 listopada zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 19.30

W zakrystii lub w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na III niedzielę miesiąca, na Msze św. o godz. 12.30, tych małżonków, którzy ślubowali w miesiącu listopadzie.

Rodziny, które sprowadziły się do naszej parafii prosimy o zgłaszanie się do kancelarii, tak, aby były uwzględnione podczas wizyty duszpasterskiej.

Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć „OREMUSA”, dewocjonalia, ale też ciasteczka św. Bernadetty, można teżnabyć w zdrowe produkty na jesień: miody i soki. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby Kościoła.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Za tydzień II niedziela miesiąca, zbiórka do puszek na remont naszego kościoła. Od ostatniej II niedzieli października złożono kwotę: 8.334 zł. (puszka z II niedzieli października: 4.514 zł.; konto bankowe: 2.050 zł.; wpłaty w gotówce: 1.770 zł.). Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za szczodrość. Bóg zapłać.

Dziś zbiórka do puszek z okazji dnia Solidarności z Kościołem prześladowanym.

W tym tygodniu w naszym kościele odbył się pogrzeb: śp. Andrzeja Remisiewicza lat 69. W czwartek w godzinach popołudniowych zmarł Ryszard Krawczyk, wieloletni pracownik Hospicjum Domowego Księży Marianów i wspaniały parafianin udzielający się w parafii, jako lektor i ministrant. W Dniu 3 listopada zmarła Zofia Peterek . Pogrzeb odbędzie się 12 listopada w Słomczynie w kościele św. Zygmunta o godz. 12. 00. Autokar dla chętnych będzie podstawiony w tym dniu przy ul. Białostockiej51 o godz. 9. 30. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli!