Przypominamy, że w związku z pandemią dodatkowe Msze św. w naszym kościele w niedziele są odprawiane o godz. 8.30, 16.00 i 17.00. Spowiedź sakramentalna jest możliwa podczas każdej Mszy świętej. Prosimy o zachowywanie odpowiedniego odstępu i zakrywanie ust i nosa.

Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Droga Krzyżowa, dla dzieci o godz. 17. 00, dla dorosłych – o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

Wielki post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Ofiary przeznaczone na pomoc dla najuboższych rodzin z naszej parafii można składać przez cały Wielki Post do puszki pod chórem. Przy obrazie Jezu Ufam Tobie będzie wystawiony kosz, do którego można przynosić produkty spożywcze i chemiczne.

We wszystkie czwartki Wielkiego Postu odbywają się w naszej parafii spacery uzdrowienia w godz. 20.00-23.00. Kapłan spaceruje wokół kościoła, dając możliwość spowiedzi i rozmowy. Zachęćmy siebie i innych do przyjścia, szczególnie tych, którzy są daleko od wspólnoty kościoła. W kaplicy Krzyża św. w tym czasie jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.

Wykaz kościołów stacyjnych na tegoroczny Wielki Post znajduje się na tablicy pod chórem i na zewnątrz Kościoła. Nasz kościół MB z Lourdes – Wielkopostnym Kościołem Stacyjnym będzie 1 marca.

W naszym kiosku parafialnym można nabyć świece Caritas oraz kartki wielkanocne.

Tak jak w ubiegłym roku, przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku dla Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich przy Zgromadzeniu Księży Marianów. Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie.

W najnowszym numerze “Idziemy” można przeczytać: Jałmużna: sprawdzian z miłości – współczesnym spojrzeniem na wielkopostną jałmużnę dzieli się abp Grzegorz Ryś w rozmowie z ks. Pawłem Kłysem; Cudownie piękna – okoliczności powstania i wymowę najpiękniejszej rzeźby świata – Piety, którą można zobaczyć w Bazylice św. Piotra opisuje ks. Waldemar Turek; Jak przeżyć Wielki Post – tegoroczny Wielki Post od samego początku jest inny niż w latach poprzednich. Co przyjdzie nam łatwiej, a co trudniej? Wskazuje ks. Henryk Zieliński.

Składamy serdeczne Bóg zapłać Panom, którzy w Środę Popielcową zaangażowali się w odśnieżenie dachu kościoła.

Wczoraj trwały prace przy przycinaniu drzew przed kościołem, ale tez rozpoczęliśmy remont łazienek na I i II piętrze. Chcielibyśmy odnowić jeszcze naczynia liturgiczne (kielichy w których przechowywany jest Najświętszy Sakrament). Jeśli ktoś chciałby mieć swój udział, w tym ostatnim przedsięwzięciu, to bardzo dziękujemy za ofiary.

Zachęcamy do zabrania Zdrapki Wielkopostnej i wypełniania zadań w nich zawartych

Dziś przy wyjściu z kościoła zachęcamy by wspomóc małego Nikosia, chorego na rdzeniowy zanik mięśni. W imieniu rodziców składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad gentes

W tym tygodniu w naszym kościele odbyły się trzy pogrzeby: śp. Grażyny Karaga lat 65, śp. Marka Lipieckiego lat 63 i śp. Haliny Kinczewskiej lat 70. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Życzymy błogosławionej niedzieli!